KARDEŞ SAYFALAR

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’nin ne kadar zengin bir eko-sisteme sahip olduğunu; ne kadar büyük bir emek ve özveri ile ortaya çıktığını; başkent Ankara’nın suyuna, toprak yapısına, havasına ve havasının temizlenmesine; geniş ufuklar sunarak kentli insanın görsel huzurunun sağlanmasına; bir “yer” olarak kendi üzerinden geliştirdiği kullanım ve etkinliklerle kentlileri nasıl rahatlattığına; varlığı ve sunduğu hizmetler, ama daha çok da sunabileceği, sunmayı vaadettiği etkinlik ve hizmetlerle bulunduğu kente nasıl katkıda bulunduğuna bu web-sitesinin sayfaları tanıklık etti ve edecek.

Bütün bu hizmet kalemlerini artırmak mümkün.

Atatürk Orman Çiftliği’ne sahip çıkmak, onun potansiyelinin farkına varmakla mümkün.

Onun potansiyeli, aşağıda kimilerini sunduğumuz, bağlantılarını verdiğimiz, dünyadaki “Kardeş Yeşil Alanlar ve Parklar” kadar, belki onlardan da güçlü.

Bir bakın, inceleyin; özelliklerini tartın; bu web sitesinin diğer başlıklarındaki özelliklerle karşılaştırın.

AOÇ’ye sahip çıkın!

New York City CENTRAL PARK Web Sitesi Etkinlikler; Heykeller; Tarihi Yerler ve Toplanma Mekanları; Rekreasyon ve Soluklanma Noktaları; Yönetim; vb.

New York City CENTRAL PARK Kullanım Rehberi Etkinlikler; Bisiklet Turları; Fayton Turları; Vespa Turları; Yürüyüş Rotaları; Central Park’ın Gizli Köşeleri; Düğünler ve Davetler; Çilek Bahçeleri; Tiyatrolar; Çocuk Parkları ve Bahçeleri; Büyük Çayır; Seralar; Konserler; vb.

The Royal Parks, Londra HYDE PARK Web Sitesi Hyde Park Planı ve Tarihçesi; Etkinlikler; Hyde Park’ta Spor; Hyde Park Mekanları ve Yararlanma; Hyde Park’ta Bitkiler ve Hayvanlar (Nebatat ve Hayvanat); Anıtlar ve Heykeller; vb. 

The Royal Parks, Londra REGENT’S PARK Web Sitesi Plan; Bitkiler ve Hayvanlar; Parkın Etkinlikleri; Regent’s Park’ta Spor; Regent’s Park’tan Haberler; vb.

Royal Botanic Gardens KEW GARDEN Web Sitesi Kew Araştırma’dan Haberler; Düğünler; Yirmibirinci Yüzyıl Tohum Sergisi; Kew Garden Restorasyon Projesi; Satış Dükkanı; Eğitim; vb.

Berlin TIERGARTEN Web Sitesi Yönetim; Hava Durumu; Sinemalar; Konserler; Bisiklet Turları; Çocuk Parkları; Hayvanat bahçesi; Hansa Viertel; Tarihi Köşeler; “Aşk Yürüyüşü” (Sevgi Seli?); vb.

Viyana MERKEZ PARKLARI Web Sitesi Pek Çok Bağımsız ve Küçük Parkın Tarihi; Yönetimleri; Konserler; Seralar ve Çiçek Sergileri; Sanat Etkinlikleri; vb.